Aktualności


W tym roku w Wielką Sobotę nie będzie tradycyjnego poświecenia pokarmów na stół wielkanocny - tzw. „święconka” ma mieć charakter liturgii domowej. Przed śniadaniem niedzielnym ojciec, matka lub inna osoba dorosła powinna odmówić modlitwę błogosławieństwa pokarmów i jeśli jest woda święcona w domu je poświęcić.

Czytaj więcej

"W związku z wprowadzeniem w Polsce stanu epidemii, udzielam wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej aż do odwołania."

Czytaj więcej

Zgodnie z rekomendacją Rady Stałej Komisji Episkopatu Polski, abp Stanisław Budzik udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św. do 29 marca br.

Czytaj więcej

Udostępniamy relacje fotograficzne z ostatnich uroczystości przygotowane przez pracowników Urzędu Gminy Rybczewice.

Czytaj więcej

Rekolekcje Adwentowe odbędą się w dniach od 6 do 8 grudnia (piątek - niedziela). Poprowadzi je ks. Robert Karczmarek - Wikariusz Parafii Piaski.

Czytaj więcej

W dniach 1-3 listopada zebrano kwotę 8 781,03 zł.

Czytaj więcej

W tym roku Kwesta odbędzie się w dniach od 1 do 3 listopada.

Czytaj więcej

Porządek Mszy Świętych 1 i 2 listopada

Czytaj więcej

W dniu 17 czerwca br. Proboszcz naszej parafii ks. Ryszard Rak obchodzi 40 rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich.

Czytaj więcej

W najbliższą niedzielę 16 czerwca Msza Św. w Częstoborowicach zostanie wyjątkowo przesunięta z godz. 10 na godz. 9.30. Pozostałe Msze Św. zostaną odprawione bez zmian.

W dniach 18-19 czerwca dzieci I-komunijne wraz z rodzicami i chętnymi parafianami udadzą się na okolicznościową pielgrzymkę szlakiem papieskim oraz na Litwę.

Czytaj więcej