II Kwesta na rzecz niszczejących nagrobków

W imieniu Stowarzyszenia Wspierania Aktywności Lokalnej w Gminie Rybczewice oraz Szkolnego Koła Wolontariatu zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w II Kweście na rzecz niszczejących nagrobków na naszym Cmentarzu Parafialnym w Częstoborowicach. 

W zeszłym roku kwesta odbyła się po raz pierwszy. Udało się zebrać kwotę 3 592,80 zł, z której wydaliśmy 124,00 zł na specjalistyczny środek czyszczący. Zostały odczyszczone dwa nagrobki na Starym Cmentarzu: ks. Mateusza Świecy i ks. Pawła Sadlaka. Pozostałe pieniądze to suma niewystarczająca na przeprowadzenie renowacji któregokolwiek z najbardziej zniszczonych pomników, dlatego kwota 3 468,80 zł czeka na dodanie jej do tegorocznej zbiórki. 

Po konsultacjach z konserwatorem zabytków ustaliliśmy, że za 10 000,00 zł jesteśmy w stanie wyremontować jeden pomnik. Pod uwagę brany jest pomnik Antoniego Załęskiego - pułkownika 7 Pułku Ułanów Księstwa Warszawskiego (na zdjęciu). Poniekąd jesteśmy mu to winni ponieważ był on dobroczyńcą naszego kościoła po pożarze w 1785 r. Drugi pomnik brany pod uwagę jest chyba najpiękniejszy na naszym cmentarzu - posąg anioła poświęcony nauczycielce pracującej niegdyś w Pilaszkowicach.

Celem tegorocznej zbiórki jest zebranie brakującej kwoty czyli około 6 500,00 zł. 

W tym roku zamierzamy kwestować w dniach 1 do 3 listopada, dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich, dla których ważne jest to aby ocalić od zapomnienia historię naszej małej ojczyzny. 

Grafik kwesty dostosowujemy do możliwości czasowych chętnych osób. 

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy do współpracy. Razem możemy więcej. Prosimy o kontaktowanie się przez Ks. Proboszcza lub telefonicznie/mailowo - dane stowarzyszenia dostępne są na stronie Gminy Rybczewice - http://www.rybczewice.pl/wykaz-organizacji,286.html .

Komentarze
* Ten email nie zostanie opublikowany na stronie.